Jak zorganizować pierwszą randkę – poradnik dla nieśmiałych 

Jeśli pomimo nieśmiałości zdecydowałaś się na pierwszą randkę z facetem, to gratulacje! Właśnie dokonałaś milowego kroku w kierunku wielkiego zwycięstwa nad sobą! Podpowiemy ci, jak zorganizować to spotkanie tak, żeby nie zjadły cię stres i niepewność! 

 

1.To do ciebie należy wybór miejsca spotkania.

Skorzystaj więc z tego i wybierz lokal, który znasz i w którym dobrze się czujesz. Jeśli boisz się krępującego milczenia, to wybierz rozrywkę, podczas której nie trzeba za wszelką cenę rozmawiać – może zacznijcie od kina, a potem dopiero pójdźcie na kolację. Nie bój się tego, że spotkanie będzie trwało w nieskończoność – uprzedź go, o której chcesz je zakończyć. Pierwsza randka nie powinna trwać dłużej niż dwie godziny. A jako następny punkt programu na swojej liście zaplanuj sobie coś relaksującego, żeby móc zebrać myśli.   

 

2. Nie stresuj się przed randką.

Po pierwsze: nie idziesz na egzamin – na randce spotykasz takiego samego człowieka jak ty. Po drugie: on też nie jest ideałem. Po trzecie: Jeśli zżera cię trema, zrób coś, co cię odpręża – weź ciepłą kąpiel, włącz optymistyczną muzykę albo poczytaj przez piętnaście minut książkę.  

 

3.Jak się ubrać.

Nie zostawiaj wyboru ubrania i makijażu na ostatnią chwilę – w ten sposób unikniesz napadu paniki. Jeśli w codziennym życiu ubierasz się tak, żeby za żadną cenę nie rzucać się w oczy, nie staraj się na siłę kupować i zakładać czegoś, w czym nie czujesz się komfortowo. Twoja spódnica może się kończyć tuż za kolanem, możesz zrezygnować z dekoltu, albo zdecydować się na dekolt z tyłu – nie będziesz wtedy obsesyjnie myśleć o tym, czy widać ci biust. Jeśli nadal masz wątpliwości, czy nie przesadziłaś, zaufaj najlepszej przyjaciółce i zapytaj ją o opinię.  

 

4.Nie staraj się za wszelką cenę ukryć, że jesteś nieśmiała.

Jeśli przyznasz to wprost na samym początku, nie będziesz się musiała tym potem zajmować w myślach i będziesz miała czas na to, żeby po prostu być sobą.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *